Büyük Dini Merce Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin) Merkez Bürosu mübarek Ramazan ayı münasebetiyle yıllık merasimler Düzenlemeye başlıyor

Büyük Dini Merce Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin) Merkez Bürosu mübarek Ramazan ayı münasebetiyle yıllık merasimler Düzenlemeye başlıyor22/3/2023Büyük Dini Merce Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin) Merkez Bürosu mübarek Ramazan ayı münasebetiyle yıllık irşat ve hidayet merasimleri başlattı.

Mübarek gecelerde minberin yükseleceği yerde, Hüseyini vaiz Şeyh Ala El-Kaabi, Büyük Dini Merce Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.)  huzurunda ve himayesinde bu merasimleri düzenlenecektir.

Merasime Irak toplumundan çeşitli kesimler ve mümin kimselerin yanı sıra, İlim Havza'nın bir dizi seçkin alimleri, seçkin üstad ve öğrencileri katıldı.

Büyük Dini Merce Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) temsilcisi ve merkez büro müdürü Şeyh Ali El-Necefi, kendisiyle yapılan bir röportajda şunları söyledi: “Yıllık vaaz ve rehberlik merasimlerinde Ehl-i Beyt'in (as) ahlakı ve biyografisi hakkında ahlaki dersler verilecek ve imamların konumları ve tarihi olaylar hakkında çeşitli açıklamalar yapılacaktır. Ehl-i Beyt (as) zalimlerin zulmünü çektiler ve yaşadılar.”