Mübarek Şaban ayı günleri boyunca... Büyük Dini Merce Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi (Allah onun ömrünü uzun etsin.) temsilciler heyetine ve halka nasihat ve dini direktiflerini sunmaya devam ediyor. Kum heyetine hitap ederek; görevin başarısı için söz yerine eylem sunmak, bir din adamının en önemli önceliklerinden biri olduğunu söyledi

Mübarek Şaban ayı günleri boyunca... Büyük Dini Merce Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi (Allah onun ömrünü uzun etsin.) temsilciler heyetine ve halka nasihat ve dini direktiflerini sunmaya devam ediyor. Kum heyetine hitap ederek; görevin başarısı için söz yerine eylem sunmak, bir din adamının en önemli önceliklerinden biri olduğunu söyledi12/3/2023Büyük Dini Merce Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi (Allah onun ömrünü uzun etsin.) Irak'ın içinden ve dışından gelen müminlerden oluşan heyetleri, Abbas'ın (as) Mukaddes Türbesi mensuplarından oluşan bir grup heyeti  ve İran İslam Cumhuriyeti’nin  Kum şehrindeki ilim Havzası, ile Pakistan'daki ilim Havzası  alimlerini ve üstadlarını Kabul etti.

Büyük Dini Merce Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi (Allah onun ömrünü uzun etsin.) temsilciler heyetine ve halka olan nasihat ve dini direktiflerini günlük olarak sunmaya devam edecektir.

Büyük Dini Merce Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi (Allah onun ömrünü uzun etsin.)  bir takım nasihat ve direktiflerde bulundu. Bunlardan en önemlisi, yüce Allah’ın rızasını elde etmek için müminlerin kendi nefislerini, fiillerini ve sözlerini her gün ve sürekli olarak hesaba çekmeleri gerektiğini buyurdu.

Ayrıca din adamının her şeyden önce Allah'ın rızasını kazanmak için sözlerinden önce amelini control altında tutmasının önemine vurgu yapan …..  İslam'ın tebliğinin daha etkili olacağını vurguladı. Özellikle Necef şehrinin önemi ve statüsü, Allah'ın velilerin ve vasilerin efendisi İmam Ali bin Ebi Talib'in (as) türbesinin önemi hakkında tebliğ edilmesi gerektiğini vurguladı.

Heyetler de kendileri için ayırmış olduğu mübarek zaman ve rehberlik için teşekkür ederek, cevaplaması için bir takım sorular sordular.NECEF TELEGRAM KANALINA KAYDOL


GÖNDER
YAZDIR
KAYDET