Büyük Dini Merce Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.), makam heyeti Divaniye'de Ehl-i Beyt'in (as) biyografisi ve hayatı hakkında düzenlenen bir konferansa katıldı

Büyük Dini Merce Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.), makam heyeti Divaniye'de Ehl-i Beyt'in (as) biyografisi ve hayatı hakkında düzenlenen bir konferansa katıldı28/2/2023Büyük Dini Merce Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.), Divaniye / Gamas'taki makam heyeti Ehl-i Beyt'in (as) biyografisi ve hayatı hakkında bir konferans verdi.

Şeyh İmad El-Hüceymi, sınır ve zaman tanımayan İslam mirasında bıraktıkları çok büyük ve derin etkilerinden dolayı Ehl-i Beyt'in (as)  hayatlarını ve sahip olmuş oldukları hak makamlarını ve biyografilerini bilmenin öneminden bahsederek şöyle devam etti. Ehl-i Beyt'in (as) öğretileri herhangi bir grup, sınıf, veya benzeri ile sınırlı değildir. Ehl-i Beyt'in (as) yaklaşımlarının sürekliliği Cenâb-ı Hakk'ın kitabının varlığının devamından kaynaklanmaktadır.

Hiç şüphesiz onlar, o büyük kitabın konuşan dilinin tercümanlarıdır.

Şeyh İmad El-Hüceymi sözlerine şöyle devam etti: "Bu ölümsüz biyografiyi, yaşam ve insan düşüncesini koruyan bir eylem platformu haline getirmek için ruhumuzu arıtmak için sürekli çabamızda tekrar tekrar durmalıyız. Onların söz ve davranış şekilleri bize bâtıla karşı zafer korunu elde etmemize ve onu alt etmemizi sağlıyor.. Bizlerin - Yüce Allah'ın dilediği gibi - onların istediği gibi - özgür bir şekilde hayatımızı yaşayabilmemiz için onların çizmiş olduğu yoldan gitmemiz gerekiyor.”

El-Hüceymi, İmamların (as) doğum yıldönümleri münasebetiyle tüm muhterem katılımcılara ve devrin ve zamanın sahibi olan imam hazreti Mehdi’ye (Allah onun zuhurunu acil eylesin) tebrik ve tahiyyatlarını sunarak konuşmasını sonlandırdı.
NECEF TELEGRAM KANALINA KAYDOL


GÖNDER
YAZDIR
KAYDET