Büyük dini lider Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi (Allah onun ömrünü uzun etsin.) İtalya'nın Irak büyükelçisini kabul etti

Büyük dini lider Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi (Allah onun ömrünü uzun etsin.) İtalya'nın Irak büyükelçisini kabul etti11/2/2023


Büyük dini lider Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) İtalya Büyükelçisi Maurizio Cricante'yi kabul etti. Görüşmede Irak ile İtalya Devleti arasındaki ikili ilişkiler ele alınarak, iki halka hizmet edecek şekilde ilişkileri geliştirme ihtiyacı olduğuna vurgu yapıldı.

İslam'ın, güvenlik ve istikrarı sağlamaya, insanlar arasındaki sosyal ve ekonomik ilişkileri düzenlemeye özen gösterdiğini vurgulayan Büyük dini lider Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.), terör olgusunun dinle alakası olmayan politika ve gündemlerin ürünü olduğuna işaret etti.

Kreikant ise diplomatik vizyonunu ve Irak ile İtalyan halkları arasındaki ilişkileri güçlendirmenin yollarını anlatarak, ayırdığı mübarek zaman için Büyük dini lider Ayetullah Uzma Şeyh Beşir Hüseyin Necefi’ye (Allah onun ömrünü uzun etsin.) teşekkür etti.

NECEF TELEGRAM KANALINA KAYDOL


GÖNDER
YAZDIR
KAYDET