Kur'an-ı Kerim ilimleri talebelerinden oluşan bir heyet, Büyük Dini Lider Ayetullah Uzma Şey Beşir Hüseyin Necefi (Allah onun ömrünü uzun etsin.) huzurunda

Kur'an-ı Kerim ilimleri talebelerinden oluşan bir heyet, Büyük Dini Lider Ayetullah Uzma Şey Beşir Hüseyin Necefi (Allah onun ömrünü uzun etsin.) huzurunda10/2/2023


Misan şehrinin El-Kehla ilçesindeki Nebe Kur'an-ı Kerim İlimleri öğrencilerini temsil eden bir heyet, Büyük Dini Lider Ayetullah Uzma Şey Beşir Hüseyin Necefi’yi (Allah onun ömrünü uzun etsin.)  merkez bürosunda ziyaret ederek görüşme şerefine nail olarak. Büyük Dini Lider Ayetullah Uzma Şey Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) hikmetli, hidâyet edici ve canayatkın nasihatlerini dinlemeye nail oldular.

Ayetullah Uzma Şey Beşir Hüseyin Necefi (Allah onun ömrünü uzun etsin.), heyete, Kur'an-ı Kerim'i tefekkür etmenin ve ayetlerini incelemenin önemini ve yeni nesli Kur'an-ı Kerim'in hükümlerini ve kıraatini sevmeleri ve öğrenmeleri için eğitirken, Kuran kültürünü toplumda yaymanın gerekliliğini vurguladı. İki önemli şeye, Kur'an'a ve Ehl-i Beyt'e (as) özen göstermenin herkese farz olduğunu belirterek, Peygamber Efendimiz'in (saa) buyruğuna uygun olarak Allah'ın salat ve selamı onun ve Ehl-i Beyt'inin (as)  üzerine olsun. Onlara sımsıkı sarılmak gerektiğini çünkü bunların kurtuluş ve kıyamet gününde dosdoğru yola geçmenin yolu ve dünya hayatında da muvaffakiyetin yolu olduğunu belirtti.

Ayetullah Uzma Şey Beşir Hüseyin Necefi (Allah onun ömrünü uzun etsin.): “Kur'an-ı Kerim'i okumak, ezberlemek, ahkâmını açıklamak, mübarek âyetleri doğru ve güzel telaffuzla okumak için yaptıkları çalışmalardan dolayı katılımcıları ve kur’an eğitimi veren sorumluları tebrik ediyor, Kur'an-ı Kerim'i taşıyanlar ve ezberleyenler olarak herbirinin mübarek âyetlerden (Nişanelerden) olmaya davet ediyorum.” Dedi.

Heyet, en önemli faaliyetlerinin bazılarını Ayetullah Uzma Şey Beşir Hüseyin Necefi’ye (Allah onun ömrünü uzun etsin.) sunarken bir dizi katılımcı da Ayetullah Uzma Şey Beşir Hüseyin Necefi’nin (Allah onun ömrünü uzun etsin.) huzurunda Kur'an-ı Kerim'den bazı ayetler okudular.


NECEF TELEGRAM KANALINA KAYDOL


GÖNDER
YAZDIR
KAYDET