مومنان باید خانواده های خود را بر اساس حلال و حرام و قوانین عفاف و دین تربیت کنند و آنان را از توطئه های که درصدد تحریف عقاید جامعه و دور کردن آن از دین واقعی است، در امان نگهدارند

مرجع عالیقدر نجفی (دام ظله) خطاب به هیاتی از بصره

مومنان باید خانواده های خود را بر اساس حلال و حرام و قوانین عفاف و دین تربیت کنند و آنان را از توطئه های که درصدد تحریف عقاید جامعه و دور کردن آن از دین واقعی است، در امان نگهدارند25/2/2023


     مرجع عالیقدر نجفی (دام ظله) از گروهی از زوار که از بصره آمده بودند، استقبال کردند تا از بیانات و ارشادات پدرانه ایشان بهرمند شوند. ایشان در این دیدار اهمیت پایبندی به اخلاق دینی و ارزشهای اسلام محمدی اصیل را خاطرنشان کرده، و بر ضرورت دوری از هر گونه محرمات و گناه تاکید کردند.

    آقای نجفی (دام ظله) شرط قبول اعمال از سوی خداوند متعال (عز و جل) را تقوا دانسته و تاکید کردند که فرد باید مراتب و درجات تقوا و ایمان را در نظر داشته باشد تا بتواند رضایت خداوند متعال را نصیب خود کند. ایشان خاطرنشان کردند که اولین گام در راه رسیدن به مراتب و درجات تقوا و ایمان، محاسبه روازنه و مستمر نفس است.

    ایشان افزودند: اهل بیت (علیهم السلام) در روایات خود بر ضرورت تعهد و پایبندی به محاسبه نفس و دوری از گناهان، انجام عمل صالح، اصلاح نفس، و توبه به درگاه خداوند تاکید کردند.

   ایشان تاکید کردند که زیارت مراقد مطهر برای انسان فرصت مناسبی برای تغییر مثبت و سیر به سوی درجات والای ایمان مهیا می کند، که این تغییر فردی خود را در اصلاح خانواده و جامعه نشان می دهد.

    ایشان در پایان تاکید کردند که مومنان باید خانواده های خود را بر اساس حلال و حرام و قوانین عفاف و دین تربیت کنند و آنان را از توطئه های که درصدد تحریف عقاید جامعه و دور کردن آن از دین واقعی است، در امان نگهدارند.


به کانال النجفی در تلگرام بپیوندید


ارسال
چاپ
ذخیره