مشارکت نماینده مرجع عالیقدر نجفی در اولین سوگواره حضرت زینب به مناسبت وفات آن بانوی بزرگوار

مشارکت نماینده مرجع عالیقدر نجفی در اولین سوگواره حضرت زینب به مناسبت وفات آن بانوی بزرگوار5/2/2023


حضرت زینب شمشیر برادرش حسین و عَلَم و رایت برادر دیگرش ابوالفضل (ع) در کربلاست.

    نماینده مرجع عالیقدر نجفی (دام ظله) و رئیس دفتر مرکزی ایشان در نجف اشرف جناب آقای شیخ علی نجفی ( دام تاییده) در اولین برنامه سوگواری که به مناسبت وفات آن بانوی بزرگوار در نجف اشرف برگذار گردید، مشارکت کردند. این برنامه برای ایراد اشعاری با عنوان "آخرین فاطمه بر روی زمین" برگذار گردید.

    آقای شیخ علی نجفی در خلال سخنان خود در این مناسبت تاکید کردند که حضرت زینب (سلام الله علیها) شمشیر برادرش حسین (ع) و رایت برادر دیگرش ابوالفضل (علیهما السلام) در کربلاست. این بانوی بزرگوار در روز عاشورا و در دربار اموی و در برابر یزید ظالم (علیه اللعنه) از امامت دفاع کردند. ایشان به مساله اشاره کردند که دفاع حضرت زینب از امامت مشابه موضع مادر گرامی اش حضرت زهرا (س) و دفاع از امامت امیرالمؤمنین (ع) است.

    ایشان افزودند: حضرت زینب (س) از پدر و مادر خود صفات و خصال بزرگی و عظمت را به ارث برده و زنی بزرگ و عالمی وارسته بودند که علی رغم همه رنج و محنتها در انتقال رساله خود موفق بودند. به همین خاطر شایسته است که زنان جامعه ما از راه و سیره ایشان پیروی کنند و سیره مقدس آن بانوی گرامی را در جامعه ترویج کنند تا الگوی واقعی در همه زمینه های زندگی باشند و سعادت خود و جامعه را نصیب خودشان گردانند.
به کانال النجفی در تلگرام بپیوندید


ارسال
چاپ
ذخیره